+90 224 262 54 79 info@soyasyemek.com

Taşıma Yemek Hizmeti

Taşıma yemek, müşterilerin talep ve ihtiyacına göre, yemek firmalarının (Catering firmalarının) merkez mutfaklarında üretilen yemeğin araçlar ile müşteriye taşınması işine verilen isimdir. Ülkemizde çoğunlukla yüksek personel sayısı bulunmayan firmaların tercih ettiği bu sistem yemek sektörünün en zor kısmını oluşturmaktadır.

Personel sayısı görece olarak düşük olan ya da yemek üretimi için uygun alt yapısı bulunmayan firmalar yemek işini tamamen taşıma yemek hizmeti alarak taşeronlaştırmaktadır. Yine yemekhanelerinde ve iş yerlerinde koku istemeyen ve alandan tasarruf etmek isteyen müşteri grupları tarafından bu hizmet özelikle tercih edilmektedir.

Taşıma yemek hizmetinde en önemli hususlardan biri yemek firmalarının merkez mutfağında üretilen yemeğin taşınma esnasında çok yol yapmadan en kısa sürede müşterilere sevk edilmesidir. Pişen yemeğin sevkiyatı ne kadar çok gecikirse ve yemek ne kadar çok yol yaparsa bu yemeğin kıvamında bozulmalara yol açar ve yemeğin müşteride memnuniyetsizlik yaratma olasılığı artar. Soyas Yemek, müşterilerine sağlamış olduğu taşıma yemek hizmetinde, onlara en yakın yemek firmalarından yemek hizmeti sağlayarak bu tür olumsuzlukların yaşanmasının önüne geçer.

Taşıma Yemek hizmetinde diğer önemli bir husus yemeğin uygun şartlarda üretilip, müşteriye sevk edilmesi ve müşteri yemekhanesinde uygun şartlarda servise hazır edilmesidir. Soyas Yemek gıda mühendisleri, müşterilerine hizmet sağladığı yemek firmalarının (Catering firmaları) üretim alanlarını, soğuk hava depoları ile gıda ve erzak depolarını, sevkiyat alanlarını ve sevkiyat araçlarını periyodik olarak denetleyerek bunları raporlar ve müşterilerine gerekli bildirimleri yapar. Yine Soyas Yemek müşteri temsilcileri müşterilerini periyodik olarak ziyaret eder, yemekhanelerini periyodik olarak kontrol eder ve yemek servisinin gerekli standartlarda yapılmasını sağlar.